Εικόνα Εκδηλώσεις Τμήματος

Την Τρίτη 22/3/2022 επισκέφθηκαν το Τμήμα Επιστήμης & Τεχνολογίας Τροφίμων μαθητές του 4ου Γενικού Λυκείου Αγρίνιου στα πλαίσια της δράσης «Τα Σχολεία πηγαίνουν Πανεπιστήμιο».

Οι μαθητές παρακολούθησαν μία παρουσίαση των εκπαιδευτικών και ερευνητικών δραστηριοτήτων του Τμήματος και των δυνατοτήτων και ευκαιριών που δίνονται στους φοιτητές και τους αποφοίτους για συνέχιση των σπουδών τους και για την επαγγελματική τους αποκατάσταση.

Οι μαθητές συνοδευόμενοι από μέλη ΔΕΠ ξεναγήθηκαν στους χώρους του Τμήματος, παρακολούθησαν μέρος της εργαστηριακής άσκησης που διεξαγόταν παρουσία των φοιτητών και είχαν την ευκαιρία να βρεθούν στα ερευνητικά εργαστήρια, όπου είδαν από κοντά τις σύγχρονες προσεγγίσεις σε θέματα με τα οποία ασχολούνται ερευνητικά τα μέλη του Τμήματος και οι μεταπτυχιακοί φοιτητές και υποψήφιοι διδάκτορες.