Εικόνα Δηλώσεις Μαθημάτων

Οι δηλώσεις μαθημάτων για το εαρινό  εξάμηνο 2022-23  θα πραγματοποιηθούν μόνον ηλεκτρονικά από  Δευτέρα 13.03.2023 έως και την Πέμπτη 13.04.2023.

Οι φοιτητές πρέπει να συνδεθούν στο https://progress.upatras.gr (χρησιμοποιώντας τους κωδικούς που παρέλαβαν από την Γραμματεία του Τμήματος) ώστε να υποβάλουν ηλεκτρονικά τη δήλωση, επιλέγοντας όσα μαθήματα εμφανίζονται και προσφέρονται στο εξάμηνο τους.

Σημαντικές παρατηρήσεις:

• Όλοι οι φοιτητές πρέπει υποχρεωτικά να υποβάλουν δήλωση μαθημάτων.
  • Για μαθήματα που δεν έχουν συμπεριληφθεί στη δήλωση μαθημάτων δεν επιτρέπεται:
    • η προσέλευση στην εξέτασή τους και η καταχώρηση βαθμολογίας (δεν αποτελεί ευθύνη του διδάσκοντα ο έλεγχος για τη δήλωση μαθημάτων)
    • η δωρεάν παραλαβή συγγραμμάτων μέσω της ηλεκτρονικής υπηρεσίας «Εύδοξος».

Προσοχή στους κανόνες δήλωσης:

Οι  φοιτητές του Β’ εξαμήνου δηλώνουν τα 6 μαθήματα που προσφέρονται στο εξάμηνό τους.

Οι φοιτητές του Δ’ Εξαμήνου δηλώνουν τα 6 μαθήματα που προσφέρονται στο εξάμηνό τους συν το ανώτερο 6 μαθήματα του Β’ εξαμήνου

Οι φοιτητές του ΣΤ’ Εξαμήνου δηλώνουν τα 6 μαθήματα που προσφέρονται στο εξάμηνό τους συν το ανώτερο 6 μαθήματα του Β’ ή και του  Δ’ εξαμήνου.

Οι φοιτητές του Η’ Εξαμήνου δηλώνουν τα 6 μαθήματα που προσφέρονται στο εξάμηνό τους συν το ανώτερο 6 μαθήματα του Β’ ή και του  Δ’ εξαμήνου ή και του  ΣΤ’ εξαμήνου.

Μεταβατικές Διατάξεις :

-Όσοι φοιτητές του 8ου εξαμήνου οφείλουν το Μάθημα 2ου εξαμήνου Ακ. έτους 2019-2020 με κωδικό  FST_205: Αγγλικά ΙΙ  θα πρέπει να δηλώσουν  και να εξεταστούν στο μάθημα με κωδικό FST_205 : Αγγλικά για Ειδικούς Ακαδημαϊκούς Σκοπούς (λόγω μετονομασίας)

– Όσοι φοιτητές του 6ου εξαμήνου οφείλουν το Μάθημα 4ου εξαμήνου Ακ. έτους 2021-2022 με κωδικό  FST_403: «Τεχνολογία τροφίμων θα πρέπει να δηλώσουν  και να εξεταστούν στο μάθημα με κωδικό FST_403: «Τεχνολογίες επεξεργασίας και συντήρησης τροφίμων» (λόγω μετονομασίας).

– Όσοι φοιτητές του 8ου εξαμήνου οφείλουν το Μάθημα 4ου εξαμήνου Ακ. έτους 2020-2021 με κωδικό  FST_403: «Τεχνολογία τροφίμων», θα πρέπει να δηλώσουν  και να εξεταστούν στο μάθημα με κωδικό FST_403: «Τεχνολογίες επεξεργασίας και συντήρησης τροφίμων» (λόγω μετονομασίας).

Στη συνέχεια οι φοιτητές επικοινωνούν τηλεφωνικά με τη Γραμματεία του Τμήματος για επιβεβαίωση της επιτυχούς υποβολής της δήλωσής τους.

Κατά τη διαδικασία ολοκλήρωσης της αίτησης ηλεκτρονικά, μπορείτε να λάβετε υποστήριξη με τηλεφωνική επικοινωνία μέσω των αριθμών: 2610-962636. 26410-74130. 2610-962632, 2610-962633,

Δεδομένου ότι δεν είναι δυνατή η υποβολή δήλωσης μαθημάτων εκπρόθεσμα, παρακαλούμε να φροντίσετε για την υποβολή της δήλωσης μαθημάτων σας αποκλειστικά εντός της αυστηρής προθεσμίας

Εκ της Γραμματείας