Υπενθυμίζουμε ότι σύμφωνα με τον Κανονισμό Εκπόνησης Πτυχιακής Εργασίας:

ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ & ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΠΤΥΧΙΑΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

1. Η ΠΕ θεωρείται περατωμένη όταν, μετά από σύμφωνη γνώμη του επιβλέποντα, αποσταλεί η τελική μορφή ηλεκτρονικά στα μέλη της τριμελούς επιτροπής και στη Γραμματεία.
  2. Οι φοιτητές θα μπορούν να παρουσιάζουν τις ΠΕ τους μόνο αφού προσκομίσουν στον επιβλέποντα βεβαίωση από τη Γραμματεία του Τμήματος ότι δεν οφείλουν κανένα μάθημα
  3. Για να έχει το δικαίωμα της παρουσίασης της ΠΕ ένας φοιτητής, θα πρέπει να καταθέσει το κείμενό της το αργότερο 15 ημέρες πριν το πέρας της εξεταστικής περιόδου στα μέλη της εξεταστικής επιτροπής.
  4. Οι παρουσιάσεις των ΠΕ θα πραγματοποιούνται δημόσια σε χώρο του Ιδρύματος μετά το πέρας των εξεταστικών περιόδων του Σεπτεμβρίου, Φεβρουαρίου και Ιουνίου κάθε ακαδημαϊκού έτους.
  5. Η Γραμματεία, υποχρεούται να αναρτά στους πίνακες ανακοινώσεων το πρόγραμμα των παρουσιάσεων, στο οποίο θα αναγράφονται το ονοματεπώνυμο του φοιτητή, το θέμα, ο επιβλέπων, η ημερομηνία και η ώρα παρουσίασης

Εκ της Γραμματείας