Ανακοινώνεται στους τριτοετείς φοιτητές του τρέχοντος χειμερινού εξαμήνου, ακαδ. έτους 2021-2022, οι οποίοι θα δηλώσουν το μάθημα FST_500 Ασφάλεια Τροφίμων, ότι η έναρξη των διαλέξεων (θεωρία), με την εισαγωγική διάλεξη του μαθήματος, θα πραγματοποιηθεί διά ζώσης τη Δευτέρα 11.10.2021 και ώρα 11:00 στην αίθουσα διδασκαλίας A2 (ισόγειο κτηρίου Τμήματος Επιστήμης και Τεχνολογίας Τροφίμων).

Παρακαλούνται οι φοιτητές κατά την προσέλευσή τους στο μάθημα να έχουν μαζί τους πιστοποιητικό ή βεβαίωση εμβολιασμού ή νόσησης ή αρνητικού εργαστηριακού διαγνωστικού ελέγχου (rapid test, PCR), το οποίο θα τοποθετούν πάνω στο έδρανό τους σε εμφανές σημείο κατά τη διάρκεια της παραμονής τους εντός της αίθουσας, όπου πραγματοποιείται η εκπαιδευτική διαδικασία, και του οποίου ο διδάσκοντας δύναται να ζητήσει την επίδειξή του κατά την έναρξη ή τη διάρκεια της εκπαιδευτικής διαδικασίας. Υπενθυμίζεται ότι η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική καθ’ όλη τη διάρκεια του μαθήματος.

Για την έναρξη των εργαστηρίων του μαθήματος θα ακολουθήσει νεότερη ανακοίνωση από τον διδάσκοντα.

Επισημαίνεται ότι τα παραπάνω είναι σύμφωνα με όσα περιγράφονται στην υπ’ αριθμ. 119847/ΓΔ6 (ΦΕΚ 4406/24.09.2021) ΚΥΑ «Λειτουργία των Ανώτατων Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων (Α.Ε.Ι.) και μέτρα για την αποφυγή διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19 κατά το ακαδημαϊκό έτος 2021-2022», καθώς και όσα αποφασίστηκαν στην υπ’ αριθμ. 192/29.09.2021 έκτακτη συνεδρίαση της Συγκλήτου του Πανεπιστημίου Πατρών.

Ο διδάσκων