Ανακοινώνεται στους τριτοετείς φοιτητές του τρέχοντος χειμερινού εξαμήνου, ακαδ. έτους 2021-2022, οι οποίοι θα δηλώσουν το μάθημα FST_503 Συστήματα Διασφάλισης Ποιότητας, ότι η έναρξη των διαλέξεων, με την εισαγωγική διάλεξη του μαθήματος, θα πραγματοποιηθεί διά ζώσης την Τρίτη 12.10.2021 και ώρα 11:00 στην αίθουσα διδασκαλίας A1 (ισόγειο κτηρίου Τμήματος Επιστήμης και Τεχνολογίας Τροφίμων).

Παρακαλούνται οι φοιτητές κατά την προσέλευσή τους στο μάθημα να έχουν μαζί τους πιστοποιητικό ή βεβαίωση εμβολιασμού ή νόσησης ή αρνητικού εργαστηριακού διαγνωστικού ελέγχου (rapid test, PCR), το οποίο θα τοποθετούν πάνω στο έδρανό τους σε εμφανές σημείο κατά τη διάρκεια της παραμονής τους εντός της αίθουσας, όπου πραγματοποιείται η εκπαιδευτική διαδικασία, και του οποίου ο διδάσκοντας δύναται να ζητήσει την επίδειξή του κατά την έναρξη ή τη διάρκεια της εκπαιδευτικής διαδικασίας. Υπενθυμίζεται ότι η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική καθ’ όλη τη διάρκεια του μαθήματος.

Επισημαίνεται ότι τα παραπάνω είναι σύμφωνα με όσα περιγράφονται στην υπ’ αριθμ. 119847/ΓΔ6 (ΦΕΚ 4406/24.09.2021) ΚΥΑ «Λειτουργία των Ανώτατων Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων (Α.Ε.Ι.) και μέτρα για την αποφυγή διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19 κατά το ακαδημαϊκό έτος 2021-2022», καθώς και όσα αποφασίστηκαν στην υπ’ αριθμ. 192/29.09.2021 έκτακτη συνεδρίαση της Συγκλήτου του Πανεπιστημίου Πατρών

Ο διδάσκων