Ανακοινώνεται στους τριτοετείς φοιτητές του τρέχοντος χειμερινού εξαμήνου, οι οποίοι θα παρακολουθήσουν το μάθημα «Τεχνολογία και Ποιοτικός Έλεγχος Τροφίμων Φυτικής Προέλευσης Ι», ότι η έναρξη των διαλέξεων θα πραγματοποιηθεί διά ζώσης την Πέμπτη 14.10.2021 και ώρα 14:00 στην αίθουσα διδασκαλίας A2 (ισόγειο κτηρίου Τμήματος Επιστήμης και Τεχνολογίας Τροφίμων). Για την έναρξη των εργαστηρίων του μαθήματος θα ακολουθήσει νεότερη ανακοίνωση από την διδάσκουσα.

Παρακαλούνται οι φοιτητές να τηρούν αυστηρά τα προβλεπόμενα μέτρα όπως αναφέρονται στην υπ’ αριθμ. 119847/ΓΔ6 (ΦΕΚ 4406/24.09.2021) ΚΥΑ και στην υπ’ αριθμ. 192/29.09.2021 έκτακτη συνεδρίαση της Συγκλήτου του Πανεπιστημίου Πατρών. Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική καθ’ολη τη διάρκεια του μαθήματος ή του εργαστηρίου. Επίσης, κατά την προσέλευσή τους στο μάθημα ή στο εργαστήριο, οι φοιτητές παρακαλούνται να έχουν μαζί τους πιστοποιητικό ή βεβαίωση εμβολιασμού ή νόσησης ή αρνητικού εργαστηριακού διαγνωστικού ελέγχου (rapid test, PCR). Ο έλεγχος των πιστοποιητικών θα πραγματοποιείται πριν την έναρξη του μαθήματος. Παρακαλούνται, τέλος οι φοιτητές να κρατούν αποστάσεις, όσο αυτό είναι δυνατό.

Η διδάσκουσα