Ανακοινώνεται στους πρωτοετείς φοιτητές, οι οποίοι θα παρακολουθήσουν το μάθημα «Αγγλικά για γενικούς ακαδημαϊκούς σκοπούς», ότι η πρώτη διάλεξη θα πραγματοποιηθεί διά ζώσης τη Πέμπτη 14.10.2021 και ώρα 09:00 στην αίθουσα διδασκαλίας A1 (ισόγειο κτηρίου Τμήματος Επιστήμης και Τεχνολογίας Τροφίμων).
Παρακαλούνται οι φοιτητές να τηρούν αυστηρά τα προβλεπόμενα μέτρα όπως αναφέρονται στην υπ’ αριθμ. 119847/ΓΔ6 (ΦΕΚ 4406/24.09.2021) ΚΥΑ και στην υπ’ αριθμ. 192/29.09.2021 έκτακτη συνεδρίαση της Συγκλήτου του Πανεπιστημίου Πατρών. Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική καθ’ όλη τη διάρκεια του μαθήματος. Κατά την προσέλευσή τους στο μάθημα οι φοιτητές/φοιτήτριες παρακαλούνται να έχουν μαζί τους πιστοποιητικό ή βεβαίωση εμβολιασμού ή νόσησης ή αρνητικού εργαστηριακού διαγνωστικού ελέγχου (rapid test, PCR). Ο έλεγχος των πιστοποιητικών θα πραγματοποιείται πριν την έναρξη του μαθήματος. Παρακαλούνται, τέλος οι φοιτητές να κρατούν αποστάσεις, όσο αυτό είναι δυνατό.

Η διδάσκουσα
Ράνια Κατσάρα