Εικόνα Διδάσκοντες Σημαντική Ανακοίνωση

Η Σύγκλητος του Πανεπιστημίου Πατρών, στην υπ΄αριθ. 195/13.01.2022 συνεδρίασή της, αποφάσισε, προς διευκόλυνση των φοιτητών που νοσούν με λοίμωξη, οι εξετάσεις στα μαθήματα στα οποία υποχρεωτικώς απουσίαζαν, να διεξαχθούν κατά το χρονικό διάστημα από 21.02.2022 έως 25.02.2022 . Η συμμετοχή στις εξετάσεις των φοιτητών που νοσούν με λοίμωξη θα γίνεται μέσω της καταγραφής τους στην πλατφόρμα edupass.

Οι ανωτέρω φοιτητές που νοσούν με λοίμωξη και δεν θα συμμετάσχουν στις εξετάσεις, μπορούν να εξεταστούν στα μαθήματα στα οποία υποχρεωτικώς απουσίαζαν κατόπιν συνεννόησης με το διδάσκοντα, έχοντας ως τεκμήριο:
α) την παρουσίαση θετικού μοριακού τέστ (PCR) ή
β) την παρουσίαση θετικού τεστ αντιγόνου (rapid) κατά το χρόνο εξέτασης.

Κατόπιν τούτων, οι ανωτέρω φοιτητές, καλούνται να αποστείλουν αποκλειστικά και μόνο από το ιδρυματικό τους email (upnet),  έως τις 11/02/2022, email στη Γραμματεία του Τμήματος, στο οποίο θα αναφέρουν Ονομ/νυμο, ΑΜ Τμήματος, το μάθημα και τον διδάσκοντα στο οποίο επιθυμούν να εξεταστούν κατά το ανωτέρω χρονικό διάστημα.

Θα ακολουθήσει νέα ανακοίνωση με το πρόγραμμα.

Εκ της Γραμματείας.