Ανακοινώνεται ότι η έναρξη του συγκεκριμένου εργαστηρίου θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 03/03/2022 και ώρα 18:00 (αίθουσα διδασκαλίας A1-ισόγειο κτηρίου Τμήματος Επιστήμης και Τεχνολογίας Τροφίμων-).

Παρακαλούνται όλοι οι φοιτητές-φοιτήτριες να εγγραφούν στην ηλεκτρονική αίθουσα του παραπάνω εργαστηρίου (ηλεκτρονική πλατφόρμα e-class).

Ανά τακτά χρονικά διαστήματα θα πραγματοποιείται υποστήριξη της μαθησιακής διαδικασίας και θα αναρτάται εκπαιδευτικό υλικό.

Το πρώτο εργαστήριο θα αφορά εισαγωγικές έννοιες, σκιαγράφηση των εργαστηριακών ασκήσεων που θα πραγματοποιηθούν αλλά και οδηγίες συγγραφής μιας εργαστηριακής έκθεσης, τον τρόπο αξιολόγησής του, εγγραφή σε ομάδες, κτλ.

Η παρουσία είναι υποχρεωτική στο (κατ’ ελάχιστο) 80% των εργαστηριακών ασκήσεων και η έναρξη του θα πραγματοποιείται ακριβώς στις 18:00 η ώρα.

Οποιοσδήποτε φοιτητής-φοιτήτρια έλθει αργότερα, την πρώτη φορά μπορεί να εισέλθει στην αίθουσα, αλλά με απουσία.

Σημειώνεται ότι, ενδεχομένως κατά τη διάρκεια του εξαμήνου, κάποιες εργαστηριακές ασκήσεις να κρατήσουν λίγο περισσότερο από δύο ώρες.

Ο διδάσκων