Πτυχιακή Εργασία
  1. Μελέτη του εργαλείου Τεχνητής Νοημοσύνης Teachable Machine για αναγνώριση εικόνας μέσω Η/Υ και καταγραφή της απόδοσής του με διαφορετικά σχήματα παραμετροποίησης.
  2. Ανάλυση και παρουσίαση του προβλήματος University Course Timetabling (προγραμματισμού διαλέξεων Πανεπιστημίων) και βιβλιογραφική παρουσίαση σύγχρονων μεθόδων αντιμετώπισής του.
  3. Ανάλυση και παρουσίαση του προβλήματος Nurse Rostering (προγραμματισμού βαρδιών νοσηλευτικού προσωπικού σε Νοσηλευτικά Ιδρύματα) και βιβλιογραφική παρουσίαση σύγχρονων μεθόδων αντιμετώπισής του.
  4. Ανάλυση και παρουσίαση του προβλήματος school timetabling (εύρεσηβέλτιστου ωρολογίου προγράμματος σε σχολεία δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης) και βιβλιογραφική παρουσίαση σύγχρονων μεθόδων αντιμετώπισής του.
  5. Ανάλυση και παρουσίαση του προβλήματος urban transit routing problem (δρομολόγηση μέσων μεταφοράς σε αστικές περιοχές) και βιβλιογραφική παρουσίαση σύγχρονων μεθόδων αντιμετώπισής του.