Μεταπτυχιακές Σπουδές

Η Συνέλευση του Τμήματος Βιολογίας μετά από εισήγηση του Διευθυντή του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) του Τμήματος Βιολογίας του Ε.Κ.Π.Α. :

«Οικολογία και Διαχείριση της Βιοποικιλότητας»

αποφάσισε την προκήρυξη θέσεων μεταπτυχιακών φοιτητών για το ακαδημαϊκό έτος σπουδών 2024-2025. Το πρόγραμμα είναι διετούς φοίτησης και γίνονται δεκτοί, κατόπιν επιλογής, πτυχιούχοι Τμημάτων Βιολογίας, Δασολογίας, Περιβάλλοντος, Γεωλογίας, Χημείας, Φαρμακευτικής, Κτηνιατρικής και Γεωπονικών Σχολών Πανεπιστημίων της ημεδαπής ή ομοταγών ιδρυμάτων της αλλοδαπής, καθώς και πτυχιούχοι άλλων Πανεπιστημιακών Τμημάτων και TEI, ATEI συναφούς γνωστικού αντικειμένου, σύμφωνα με τις προϋποθέσεις που καθορίζονται στον Κανονισμό Σπουδών του Π.Μ.Σ.

Ο ανώτατος αριθμός των εισακτέων φοιτητών/τριών στο ΠΜΣ ορίζεται σε τριάντα (30) φοιτητές ανά ακαδημαϊκό έτος.