Ενημέρωση των φοιτητών ΔΕΑΠΤ

Σας ενημερώνουμε ότι οι ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ΕΓΓΡΑΦΩΝ θα πραγματοποιηθούν μέσω του  ιστότοπου  https://progress.upatras.gr/

του πληροφοριακού συστήματος του Ψηφιακού Άλματος από 1-9-2022  και θα διαρκέσουν έως και  31-10-2022.

Αφού πρώτα κάνετε την ανανέωση εγγραφής σας, για τις ημερομηνίες Δηλώσεων Μαθημάτων σας, θα αναρτηθεί  σχετική ανακοίνωση  με νέες ημερομηνίες.

Υπάρχει σχετικό αναλυτικό εγχειρίδιο εντός του πληροφοριακού συστήματος  τις οδηγίες του οποίου θα ακολουθήσετε για να είναι επιτυχής η  ανανέωση εγγραφής σας.

Όσοι  δεν προβούν σε ανανέωση εγγραφής δεν θα  έχουν δικαίωμα στη συμμετοχή των εξετάσεων της προσεχούς εξεταστικής περιόδου.

Επισημαίνουμε ότι η ανανέωση εγγραφής σας αποτελεί απαραίτητη προϋπόθεση για τη λήψη πιστοποιητικών για δική σας χρήση.

Για τις παραπάνω διαδικασίες απαιτείται ο λογαριασμός πρόσβασης (UsernamePassword, ο οποίος σας έχει δοθεί με την εγγραφή σας στο Τμήμα.

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ που είναι εγγεγραμμένοι στο παλιό πληροφοριακό σύστημα StudentsWeb θα επανέλθουμε με νεώτερη ανακοίνωση.

Σας ευχαριστούμε πολύ για τη συνεργασία σας

Εκ της Γραμματείας