Οι δηλώσεις μαθημάτων για το χειμερινό  εξάμηνο 2022-23 θα πραγματοποιηθούν μόνον ηλεκτρονικά από Τετάρτη  19/10/2022  έως Τρίτη  15/11/2022.

Οι φοιτητές πρέπει να συνδεθούν στο https://progress.upatras.gr (χρησιμοποιώντας τους κωδικούς που παρέλαβαν από την Γραμματεία του Τμήματος) ώστε να υποβάλουν ηλεκτρονικά τη δήλωση, επιλέγοντας όσα μαθήματα εμφανίζονται και προσφέρονται στο εξάμηνο τους.

Σημαντικές παρατηρήσεις:

Όλοι οι φοιτητές πρέπει υποχρεωτικά να υποβάλουν δήλωση μαθημάτων.

• Για μαθήματα που δεν έχουν συμπεριληφθεί στη δήλωση μαθημάτων δεν επιτρέπεται:
    • η προσέλευση στην εξέτασή τους και η καταχώρηση βαθμολογίας (δεν αποτελεί ευθύνη του διδάσκοντα ο έλεγχος για τη δήλωση μαθημάτων)
    • η δωρεάν παραλαβή συγγραμμάτων μέσω της ηλεκτρονικής υπηρεσίας «Εύδοξος».

Προσοχή στους κανόνες δήλωσης που αφορά σε κάθε έτος

Στη συνέχεια οι φοιτητές επικοινωνούν τηλεφωνικά με τη Γραμματεία του Τμήματος (κα. Κοσμά: 2641074108, κ. Ανδρικόπουλο: 2641074109) για επιβεβαίωση της επιτυχούς υποβολής της δήλωσής τους.

Κατά τη διαδικασία ολοκλήρωσης της αίτησης ηλεκτρονικά, μπορείτε να λάβετε υποστήριξη με τηλεφωνική επικοινωνία μέσω των αριθμών: 2610-962632, 2610-962633, 2610-962636).

Δεδομένου ότι δεν είναι δυνατή η υποβολή δήλωσης μαθημάτων εκπρόθεσμα, παρακαλούμε να φροντίσετε για την υποβολή της δήλωσης μαθημάτων σας αποκλειστικά εντός της αυστηρής προθεσμίας

Εκ της Γραμματείας

Επισυναπτόμενα: