Εικόνα Εκδηλώσεις Τμήματος

Στο πλαίσιο ενδιαφέροντος που είχε εκφράσει προς τους φοιτητές του το Τμήμα Επιστήμης και Τεχνολογίας Τροφίμων για τη συμμετοχή του στον 12ο ετήσιο εθνικό διαγωνισμό Ecotrophelia που διοργανώνει ο Σύνδεσμος Ελληνικών Βιομηχανιών Τροφίμων (ΣΕΒΤ), για τη δημιουργία και ανάδειξη νέων προϊόντων διατροφής με οικολογικό και καινοτόμο χαρακτήρα, ομάδα φοιτητών του Τμήματος, συνοδευόμενη από τους Επίκουρους Καθηγητές Άρη Γιαννακά και Νικόλαο Ανδρίτσο, επισκέφθηκε την Τετάρτη 30 Μαρτίου τις εγκαταστάσεις της εταιρείας Gaea Products S.A. στο Αγρίνιο.

Η επίσκεψη πραγματοποιήθηκε με πρωτοβουλία του Τμήματος προκειμένου να διερευνηθεί η δυνατότητα συνεργασίας και συμμετοχής στον ανωτέρω διαγωνισμό, μαζί και με το Τμήμα Επιστήμης Τροφίμων και Διατροφής του Πανεπιστημίου Αιγαίου (Λήμνος) με το οποίο είχε ήδη υπάρξει συμφωνία για από κοινού συμμετοχή στο διαγωνισμό.

Ομάδα ECOTROPELIA

Επισυναπτόμενα:

Αρχείο Περιγραφή
pdf Επίσκεψη φοιτητών τμήματος στην εταιρεία Gaea Products S.A.